O PROGRAMIE

Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszamy szkoły do udziału w zorganizowanym przez nas programie skierowanym do młodzieży. Naszym celem jest wspierać szkoły w już prowadzonych projektach profilaktycznych.
Chcielibyśmy zaproponować Państwu ciekawą alternatywę wobec tradycyjnych wykładów i prelekcji profilaktycznych realizowanych z uczniami w ławkach szkolnych:
• Spotkanie dla Uczniów i Młodzieży- „RapPedagogia”
• Spotkanie dla nauczycieli temat „ Pedagog w sieci”
• Spotkanie dla rodziców temat „Podwójne życie twojego nastolatka”
Zgodnie z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej wszystkie szkoły są zobowiązane do konstruowania i wdrażania Szkolnych Programów Profilaktyki – systematycznych i kompleksowych strategii wobec zachowań ryzykownych wśród dzieci i młodzieży.
Wychodząc naprzeciw tej potrzebie kierujemy do Państwa ofertę muzycznych warsztatów profilaktycznych, oraz warsztatów profilaktycznych dla rodziców i nauczycieli które pedagodzy szkolni mogą wpisać w cyklicznie działania profilaktyczne w ramach Szkolnych Programów Profilaktyki.
Zapraszamy do współpracy z nami.

SKĄD IDEA?

Projekt nosi nazwę – RAP PEDAGOGIA – "oparty na muzyce Hip Hop, elementach profilaktyki oraz inspirowany przeszłym życiem autora i wykonawcy". Autor projektu "RapPedagogia" jest założycielem fundacji "Młodzi dla Młodych" która swoją siedzibę ma w Pabianicach. Jest także pedagogiem oraz animatorem projektów pedagogicznych z młodzieżą na ulicach. Przed laty sam mierzył się z wieloma problemami będąc wychowankiem Domu Dziecka. Jako młody człowiek przedawkował narkotyki i omal nie umarł. Obecnie jeżdżąc po Polsce dociera do wielu szkół, domów dziecka, domów poprawczych i zakładów karnych mówiąc do młodzieży iż można żyć inaczej. Myśl przewodnia programu to:
"Lepiej zapobiegać niż leczyć"

Zobacz materiał Video z moich spotkań
Przejdz do strony rappedagogi